Wrzesień 04 2015 23:00:45
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Samorząd Szkolny
Sport
Historia Strony
Administratorzy
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WSO w ZS-20
Regulaminy
Program wychowawczy
Program profilaktyczny
Organizacja wycieczek
Kalendarz roku szkolnego 2014/2015
Dla uczniaPlan dzwonków
Podręczniki 2015/16
Zajęcia dodatkowe
Konkursy przedmiotowe
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Zdjęcia klas
Nabór SP-20
Zasady naboru do SP
Wniosek przyjęcia do SP
Formularz rekrutacji
Nabór do GIM 2016
Kurator Oświaty -zarządza
Kryteria rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Przydział gabinetów
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Warunki ubezpieczenia
Licznik
--->>> <<<---
Powitanie

Witamy na stronie
Zespołu Szkół numer 20
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Szarych Szeregów 7
tel/fax: (095) 722-94-55
e-mail: zs20@edu.gorzow.pl


Inauguracja roku szkolnego 2015/2016
1 września uczniowie Gimnazjum nr 20 uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny. Tuż po 9.00 hala sportowa zapełniła się gimnazjalistami. Lider grupy wiekowej klas II serdecznie powitał dyrekcję ZS nr 20, grono pedagogiczne, rodziców i całą społeczność uczniowską gimnazjum. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego, pan dyrektor Jerzy Koziura zabrał głos i życzył młodzieży wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym. Następnie zaprezentował się grupa taneczno artystyczna Mirage. Rok szkolny 2015/2016 został uznany za otwarty.

Uroczystość poprowadzili:
- pani Justyna Jaworska –Głazik-lider grupy wiekowej klas II,
- pani Katarzyna Wichowska -nagłośnienie i muzyka,
- pan Krzysztof Okoński-poczet sztandarowy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU DLA POSZCZEGÓLNYCH KLAS:


-->>Przydział gabinetów Szkoła Podstawowa, Gimnazjum

-->>Przydział gabinetów Edukacja Wczesnoszkolna


Zakończenie roku szkolnego 2014/2015


Wystawa prac Julity Dąbrowskiej
Dnia 18 czerwca 2015r w holu głównym szkoły odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych uczennicy kl. III gimnazjum Julity Dąbrowskiej.
Prezentowane na wystawie prace są wynikiem rocznej edukacji artystycznej w Młodzieżowym Domu Kultury a opiekunem artystycznym jest p. Roman Łubiński.
Dla Julity rysunek jest podstawową metodą doskonalenia swojego warsztatu. Prace wykonuje ołówkiem, węglem, kredkami, pastelami.

Gratulujemy Julicie i życzymy jej dalszych sukcesów.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Wyniki konkursu Teologiczno-Biblijnego dla klas IV-VI SP

Dnia 22.06.2015r. odbył się konkurs Teologiczno-Biblijny dla klas IV-VI. Wyniki:

W Klubie Młodego Wynalazcy
W dn.16.06. 2015 uczniowie klasy 505 wyjechali do Centrum Badawczo-Wdrożeniowego „Eko – Innowacje” w Stanowicach. Wzięli tam udział w praktycznych zajęciach laboratoryjnych, by lepiej zrozumieć przyswajaną w szkole wiedzę o zjawiskach chemicznych i fizycznych. Samodzielnie
i pod okiem młodych naukowców przeprowadzali doświadczenia: w pracowni chemicznej i fizycznej m.in. wykrywali skrobię w materiale roślinnym, tworzyli pole elektromagnetyczne i obserwowali przebieg reakcji egzotermicznej. Doświadczenia wzbudziły w nich wiele emocji i wrażeń. Zajęcia praktyczne przeplatane były przerwami ze smacznymi posiłkami (śniadaniem i obiadem). Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzanie terenu pałacowo- parkowego, podczas którego świetnie bawili się wszyscy. Spotkanie naszych uczniów z nauką w praktyce w Ośrodku Badawczym w Stanowicach pomogło im lepiej zrozumieć zawiłe definicje i polubić niektóre zagadnienia nauk przyrodniczych. Z pewnością w Klubie Młodego Wynalazcy zawitają w przyszłym roku.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

/E.Gałat/
Koncert Letni
Kiedy mówię KOCHAM
23 czerwca 2015r. godz. 17.00
hala sportowa ZS NR 20


Wystąpią:

zespół wokalny Nachwilę
rodzice uczniów
uczniowie
nauczyciele
gość specjalny

ZAPRASZAMY !

W krainie origami
Z okazji Dnia Dziecka 01.06.2015r zostały zorganizowane w naszej szkole ,,warsztaty origami” dla klas IV-VI szkoły podstawowej.
Prowadzili je uczniowie:
Mateusz Fraszczyk z klasy 405 szkoła podstawowa
oraz Miłosz Karpowicz z klasy 102 Gimnazjum
pod kierunkiem nauczycielki plastyki B. Peszko.


Przygodę ze składaniem papieru rozpoczęliśmy od wykonania prostych form przechodząc na odrobinę trudniejsze. Zabawy było co nie miara, bo proste zagięcia wcale nie okazały się proste w wykonaniu, ale z pomocą prowadzących każdy z uczestników doszedł do szczęśliwego końca w składaniu.
W naszej szkolnej galerii zaprezentowali swoje prace:
Mateusz Fraszczyk kl.405, Miłosz Karpowicz kl.102 gimn.
Weronika Gackowska kl.602 i Hubert Terka kl.603.


Zapraszamy do oglądania prac
w galerii zdjęć.
Potrawy świata
03.06.2015 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum zabrali koleżanki i kolegów ZS nr 20 w kulinarną podróż międzykontynentalną. W tym celu przygotowali potrawy pochodzące z różnych stron świata.
Klasa 101 przybliżyła uczniom potrawy kuchni europejskiej. Uczniowie mogli spróbować tarty w cieście francuskim, tradycyjnego polskiego jabłecznika a oraz sałatki greckiej z oliwkami i serem feta. Klasa 102 zabrała uczniów do Afryki , klasa 104 zachęcała amerykańskimi specjałami. Można było spróbować krakersów z białym serem i szczypiorkiem, amerykańskich borówek, które zniknęły w okamgnieniu i typowych amerykańskich naleśników, zwanych pod nazwą pancakes. Kuchnią azjatycką kusiła klasa 105, która zapraszała na degustację potraw z ryżem, makaron z krewetkami i zieloną herbatkę. Ostatnim przystankiem w kulinarnej podróży była Australia. Na stole klasy 103 górowała sałatka owocowa, ciasto z kokosem oraz małe placuszki z porzeczkowymi powidłami. Należy zaznaczyć, że wszystkie klasy wywiązały się z przydzielonych zadań. Różnorodność smaków była zaskakująca. Uczniowie chętnie próbowali potraw .
"Filmowa Gra Miejska"
01.06.2015 roku przedstawiciele naszego gimnazjum: Natasza Dawicka, Patrycja Bogucka, Nikola Naus oraz Kacper Nowaczyk wzięli udział w I Filmowej Grze Miejskiej. W zabawie uczestniczyło 12 zespołów ze szkół ponadpodstawowych. Miejscem spotkania była Pracownia Filmoteki Szkolnej ZS nr 3. Celem gry było upowszechnienie wiedzy o filmie wśród młodzieży.
Gra rozpoczęła się około 9.15 od przybycia tajemniczego reżysera, który poinformował zebranych gości ,że osiem wyjątkowych miejsc w Gorzowie na ten jeden dzień zamieniło się w plany filmowe, stanowiska castingów i punkty wykazania się wiedzą z wybranych filmów. Następnie każda grupa otrzymała mapkę Gorzowa, na której zaznaczone zostały stacje. Idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara, należało dotrzeć do ośmiu punktów, wykonać zadanie i cieszyć się zdobytą złotą gwiazdką. Grupa, która uzbierała wszystkie gwiazdki, kończyła grę i mogła udać się do stacji docelowej na słodki poczęstunek.
Około 9.30 gra ruszyła. Pierwszym punktem na naszej mapce była Filharmonia Gorzowska. Wzięliśmy udział w castingu do filmu ,,Rocky” J. Avidsena. Należało wczuć się w role sportowców i odbyć trening na ringu. Naładowani pozytywną energią ruszyliśmy dalej. Po chwili dotarliśmy do Dominanty. Tam w podziemiach zaroiło się od zombie z filmu ,,Noc żywych trupów”T. Saviniego. Zostaliśmy poinformowani o zadaniu. W ciagu dwóch minut należało przebrać się w przygotowane ,,łachmany” i wymyślić układ taneczny do muzyki z horroru.
Dzień Otwarty - relacja
30 maja po raz kolejny odbył się w Naszej szkole Dzień Otwarty dla Dzieci i Rodziców, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Dzieci mogły obejrzeć szkołę, zaprezentowano dla nich szereg ciekawych występów, wystaw, gier i zabaw.

W hali sportowej odbyło się spotkanie z Wicedyrektorem Szkoły p. Dorotą Lisowską oraz przyszłymi wychowawcami. Podczas spotkania zaprezentowana została szkoła oraz liczne sukcesy uczniów. Rodzice poinformowani zostali o obowiązujących podręcznikach oraz niezbędnym wyposażeniu ucznia klasy I.
Spotkanie zakończone zostało losowaniem przez dzieci z poszczególnych klas nazwiska wychowawcy, które ukryte było w baloniku. Dzieci wybierając i przekuwając balonik dokonały losowego wyboru wychowawców.


Oto oni:
KLASA 101- p. MAŁGORZATA KRAFT
KLASA 102 - p. GRAŻYNA KRUPKO
KLASA 103 – p. ANETA ĆWIERTNIAK
KLASA 104- p. JUSTYNA JAKÓBCZYK
KLASA 105 – p. ELŻBIETA KISIEL
KLASA 106 – p. MAŁGORZATA PROTOKLITOW
KLASA 107 – p. KATARZYNA PAWŁOWICZ BIELSKA
KLASA 108 – p. ANNA KOZŁOWSKA
KLASA 109 – p. BEATA JANKOWSKA
KLASA 110 – p. KATARZYNA NIEDZIELAN
KLASA 111 – p. JOLANTA JANIEC

Elektroniczny Dziennik
BIP
Projekty Unijne/Edukacyjne
ZOBACZ co robimy...

Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 647,616 Unikalnych wizyt