Czerwiec 27 2016 04:07:29
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Samorząd Szkolny
Sport
Historia Strony
Administratorzy
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WSO w ZS-20
Regulaminy
Program wychowawczy
Program profilaktyczny
Organizacja wycieczek
Dla ucznia
Plan dzwonków
Podręczniki 2015/16
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Sprawdzian szóstoklasisty
Egzamin gimnazjalny
Nabór SP-20
Uchwała rekrutacyjna
Zasady naboru do SP
Wniosek przyjęcia do SP - załącznik nr 1
Wniosek przyjęcia do SP - załącznik nr 2

Nabór do GIM 2016
Uchwała rekrutacja
Harmonogram rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Wstępna deklaracja wyboru klasy
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Warunki ubezpieczenia
Licznik
--->>> <<<---
Przetargi
ZAŁĄCZNIKI
Powitanie

Witamy na stronie
Zespołu Szkół numer 20
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Szarych Szeregów 7
tel/fax: (095) 722-94-55
e-mail: zs20@edu.gorzow.pl


WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2015/2016


WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2015/2016


Miło nam poinformować wszystkich, że trzecioklasiści Gimnazjum 20 uzyskali bardzo dobry wynik tegorocznego egzaminu.
Uwzględniając średnią łącznie ze wszystkich egzaminów:
średnia G-20 to – 62,07 %;
zajmujemy IV m w Gorzowie.


Szczegółowe wynikiKONKURS MATEMATYKA BEZ GRANIC 2016
13 czerwca br. w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXVII Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Mathématiques sans frontières” (Matematyka bez Granic) w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim.
LAUREACI Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic” w Regionie Lubusko- Zachodniopomorskim:
1. miejsce w Regionie (12. lokata w Polsce) klasa 302 z Gimnazjum nr 20 w Gorzowie Wlkp.
3. miejsce w Regionie (5. lokata w Polsce) klasa 602 ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp.
Każda z klas oprócz pucharów, dyplomów otrzymała po 1500 złotych na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły.
SPOTKANIE INFORMACYJNE

Dyrekcja i grono pedagogiczne serdecznie zaprasza rodziców przyszłorocznych uczniów klas I szkoły podstawowej oraz oddziałów przedszkolnych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 20.06.2016 (poniedziałek) o godzinie 16.30 w stołówce szkolnej.
Wycieczka do Warszawy klasy 501,602
W dniach 26-28 kwietnia 2016 roku klasy 501 oraz 602 SP uczestniczyły w wycieczce do Warszawy.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wycieczki.


Dzień Dziecka klas 4-6 SP
Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie klas 4-6 świętowali pod hasłem Dziecko potrafi. W grupach wiekowych przez 45 minut zmagali się z przygotowanymi przez organizatorów zadaniami.
Każda klasa została podzielona przez wychowawcę na pięć zespołów. Grupa matematyczna układała z figur geometrycznych nazwę święta, a językowa zmagała się z bohaterami anglojęzycznych książek i słynnymi miejscami Anglii. Zespół znawców lektur w swoim gronie gościł bohaterów literackich, którzy zaskakiwali swoimi kreacjami. O każdym z nich należało ciekawie opowiedzieć - wszystkie drużyny doskonale sobie z tym zadaniem poradziły. Grupa myślicieli intensywnie poszukiwała argumentów potwierdzających, że warto być dzieckiem, a zespół sportowy musiał wykazać się dobrą kondycją i zręcznością.
Wszystkie klasy za aktywny udział w zawodach zostały przez organizatorów nagrodzone cukierkami.
Wycieczka do ośrodka Kadet na Długim
W dniach 25-27.04.2016r. klasy 502 i 504 pojechały na wycieczkę klasową do Ośrodka Kadet na Długim. Tam nasi uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach sportowych. Dopisywał im dobry humor i aktywnie wypoczywali. Zdjęcia mówią same za siebie :))
FOTORELACJA


Opiekunowie wycieczki: p. Anna Rząd, p. Małgorzata Jaskólska i p. Marta Marcinkowska
Musical "Alicja w krainie czarów".
Z okazji Dnia Dziecka klasa 502 wraz z wychowawcą p. Martą Marcinkowską wybrała sie do Filharmonii Gorzowskiej na musical" Alicja w krainie czarów". Musical był fantastyczny. Występowała w nim nasza uczennica z klasy 502 Rozalia Kowalska. Wielkie brawa dla niej i całego zespołu.
FOTORELACJAMarta Marcinkowska
I Finał konkursu "Programować każdy może"
W dniu 30 maja 2016 r. na Wydziale Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbył się I Finał konkursu "Programować każdy może", którego celem było szerzenie wiedzy z zakresu nauk technicznych wśród młodzieży ponadgimnazjalnej oraz gimnazjalnej z województwa lubuskiego.

Konkurs zorganizowany został przez Wydział Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, II LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim oraz Stowarzyszenie TALENT w Gdyni. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła JM prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska - Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Pani Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty oraz Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Do finału konkursu dostało się trzynastu uczniów ze szkół gimnazjalnych, spośród których czołowa miejsca zajęli:

1. Jakub Wornbard
2. Mikołaj Burdziński
3. Wiktor Koropczuk

Uczniowie naszego gimnazjum Przemysław Węglik i Bartosz Chaszczewski zostali Finalistami konkursu "Programować każdy może"


Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Wycieczka na Długie klas 404, 405
Rano, około godziny dziesiątej uczniowie z klas 404 i 405 zebrali się przed halą SP 20 aby pojechać na Długie. Wszyscy od dawna wyczekiwaliśmy tej podróży. Droga minęła bardzo szybko. Gdy dojechaliśmy do ośrodka, na miejscu czekali już na nas instruktorzy. Rozdzieliliśmy się bardzo szybciutko po pokojach i rozpakowaliśmy i już po chwili zostaliśmy podzieleni na cztery grupy. Każda grupa nadała sobie nazwę oraz wymyśliła okrzyk, który miał podkreślić charakter każdego zespołu. W każdej grupce były do wykonania różnorodne zadania, niektórzy chodzili z zamkniętymi oczami i szukali zbiornika z wodą, a jeszcze inni poruszali się w ogromnych, dwumetrowych nartach, było przy tym mnóstwo śmiechu i humoru. Wszystkie zadania robiliśmy na punkty.
Około godziny czternastej poszliśmy na obiad,który okazał się być naprawdę dobry. Następnie była cisza poobiednia, w czasie której wcale nie było zbyt cicho, ponieważ było tak wiele wrażeń, że nie mogliśmy się powstrzymać przed głośnym podsumowaniem dnia.
Potem kolejny raz podzieliliśmy się na grupy, ale tym razem na trzy. Jedna z grup wchodziła na ściankę wspinaczkową i strzelała z karabinów, inna zaś pływała rowerkami i skakała do jeziora ,a jeszcze inna odbyła rejs łodzią. Każda z tych atrakcji była bardzo emocjonująca mimo, iż nie wszyscy weszli na ściankę wspinaczkową i nie każdy odważył się wskoczyć do jeziora.
FOTORELACJA

Relacja z wycieczki klas 401 oraz 402
W dniu 2 czerwca klasy 401 oraz 402 wraz z opiekunami udały się na jednodniowy wyjazd do Muzeum Etnograficznego w Ochli oraz do Centrum Przyrodniczego Keplera i Planetarium w Zielonej Górze. Wyjazd rozpoczął się od wizyty w Centrum Przyrodniczym gdzie uczniowie mogli poznać prawa przyrody i zasady fizyki a wszystko to w formie eksperymentu i zabawy. Odwiedzając Planetarium uczniowie obejrzeli robiące ogromne wrażenie filmy o Marsie oraz o Księżycu i planach na przyszłość związanych z podróżami kosmicznymi. Następnie klasy udały się do Ochli, gdzie oprócz swobodnego zwiedzania terenu skansenu uczniowie poznali przedstawicieli ginących zawodów takich jak kowalstwo czy garncarstwo. Dzieci mogły się sprawdzić się w mieleniu na żarnach, strzelaniu z łuku czy wybijaniu monet, a część zainteresowanych osób również obserwowała wyrób kwiatów z bibuły czy wikliniarza. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach wyrobu masła a następnie w degustacji pysznej maślanki oraz własnoręcznie zrobionego masła.

Wycieczka zakończyła się ogniskiem oraz pamiątkowym zdjęciem.


Gorąco polecamy odwiedzenie tego nieodległego od Gorzowa Wlkp. miejsca, a tak bardzo atrakcyjnego i ciekawego.

FOTORELACJA Z WYCIECZKIAgnieszka Szatkowska, Małgorzata Jaskólska, Anna Trocewicz- Kałużna
Wycieczka do Myśliborza!
Dnia 18 maja 2016 r. o godz. 8.30 zebraliśmy się w pobliżu hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 20, by wspólnie wyjechać na zieloną szkołę do Myśliborza - oprócz naszej klasy 507 pojechali z nami uczniowie klas 503 i 603 oraz panie Magdalena Mikucka, Beata Peszko, Urszula Kubiś i Aleksandra Krawiec. Gdy dojechaliśmy na miejsce, przywitała nas pani dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych, a wychowawczynie zapoznały nas z regulaminem ośrodka i zaprosiły wszystkich na śniadanie.

Następnie wyruszyliśmy zwiedzić miasto z panem przewodnikiem. Spotkanie zakończyliśmy w Muzeum Pojezierza Myśliborskiego - każdy został pasowany na rycerza lub damę dworu. Po południu podzieleni na grupy udaliśmy się na podchody. Dwie grupy szukały pozostałych, którzy uciekając, zostawiali zadania do rozwiązania. Bawiliśmy się doskonale! Dzień zakończyliśmy wspólną dyskoteką.

Drugiego dnia wstaliśmy o godz. 8.20. Po śniadaniu w sześciu grupach wzięliśmy udział w biegu na orientację. Z pomocą planu miasta, wiedzy zdobytej poprzedniego dnia i w myśl zasady Koniec języka za przewodnika rozwiązywaliśmy różne zadania - pytaliśmy mieszkańców o imię i nazwisko burmistrza Myśliborza, szukaliśmy napisu na pewnym pomniku, sprawdzaliśmy cenę ogórków konserwowych w jednym ze sklepów, szukaliśmy wyznaczonych zabytków. Po powrocie rozegraliśmy turniej w dwa ognie. Następnie poszliśmy zwiedzić Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. O jego historii opowiadała nam siostra Anastazja. Niektórzy z nas kupowali w nim pamiątki. Wieczorem chłopcy uczyli dziewczyny grać w piłkę nożną. Dzień zakończył się ogniskiem.

Ostatniego dnia wycieczki był rewanż w podchodach. Potem spakowaliśmy się i poszliśmy na lody. Po powrocie wybraliśmy się na plażę zrobić pamiątkowe zdjęcia. Z bagażami zapakowaliśmy się do autokaru i wróciliśmy do Gorzowa Wlkp. około godz. 17.
Moim zdaniem wycieczka była dobrze zorganizowana i wszyscy wspaniale się bawili. Mam nadzieję, że również w przyszłym roku uda nam się gdzieś wspólnie pojechać.


>>>>ZDJĘCIA<<<<
Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Projekty Unijne/Edukacyjne
ZOBACZ co robimy...

Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 824,344 Unikalnych wizyt