Październik 22 2018 22:47:21
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog/Psycholog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Samorząd Szkolny
Sport
Historia Strony
Harcerstwo
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WZO w SP-20
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Regulaminy
Organizacja wycieczek
Dla ucznia
PROJEKT ZIT
Plan dzwonków
Podręczniki
Zajęcia dodatkowe
Projekt edukacyjny
Konkursy przedmiotowe
Konkursy
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Egzamin gimnazjalny
Kalendarz roku szkolnego
Nabór SP-20
Propozycja obwodów SP
Rekrutacja 2018/2019
Wnioski
Nabór do GIM
Uchwała rekrutacja
Harmonogram rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Wstępna deklaracja wyboru klasy
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Warunki ubezpieczenia
Licznik
--->>> <<<---
Powitanie

Witamy na stronie
Szkoły Podstawowej nr 20
z Oddziałami integracyjnymi
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Szarych Szeregów 7
tel/fax: (095) 722-94-55
e-mail: sp20@edu.gorzow.pl


PREZYDIUM SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2018/2019


PREZYDIUM SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2018/2019


PRZEWODNICZĄCA
DOROTA MIKOŁAJEWSKA 806

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ
EMIL MAJEWSKI 701


SEKRETARZ

PATRYCJA SKÓRA 806

RZECZNIK PRAW UCZNIA
ZUZANNA RYBOK 302

ZESPÓŁ REDAKCYJNY-GAZETKA
MARTYNA WIELGUS 506
SOBIERAJCZYK LAURA 606


ZESPÓŁ REDAKCYJNY-STRONA INTERNETOWA
SZTOGRYN AMELIA 604
SIAREK MARTYNA 604


KOORDYNATOR IMPREZ SZKOLNYCH

SKRZYŃSKA JOLANTA 302

OPIEKUN
PAN MAREK ZBLEWSKI
Warsztaty motywacyjne pt. "Zostań bohaterem własnego szczęścia"
Dnia 17 października delegaci ósmych klas zostali zaproszeni do Akademii im. Jakuba z Paradyża na warsztaty motywacyjne pt. „Zostań bohaterem własnego szczęścia”. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Bądź architektem swojego szczęścia”.

Uczniowie mieli okazję spotkać się z ludźmi, którzy na co dzień z pasją i zaangażowaniem wykonują ciekawe zawody. Dzięki temu młodzież mogła poznać realne aspekty wybranych zawodów: aktor, fotograf, płetwonurek, trener sportowy, kucharz, strażak. Przedstawiciele zaprezentowali sylwetki swoich zawodów w oparciu o własne sukcesy oraz ich wpływ na zawodowe i osobiste szczęście. Swoją wiedzą i doświadczeniem inspirowali, motywowali do działania i dbania o własne szczęście.
Uczestnicy warsztatów mieli okazję wykazać się i jednocześnie pobawić biorąc udział w przygotowanych przez ważnych gości zadaniach. Filetowanie pomarańczy, wyścigi w płetwach czy mini sesja zdjęciowa – to tylko niektóre z czynności związanych z prezentowanymi zawodami, z którymi uczniowie mogli się zmierzyć.

Spotkanie to pokazało młodzieży, że praca może sprawiać przyjemność, wymaga zaangażowania oraz wytrwałości w pokonywaniu różnych trudności. I, co ciekawe, sam proces pokonywania tych trudności sprawia, że osiągany sukces jest cenniejszy i bardziej wartościowy. Spotkanie „ambasadorów szczęścia”, jak nazwali wspaniałych gości organizatorzy warsztatów, z pewnością pomoże dokonać ósmoklasistom świadomych wyborów edukacyjno-zawodowych.
GALERIA"Wszystko się kiedyś zaczyna i kończy..."
Poszukując odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz chcąc zagłębić się w tajniki ludzkiego serca, uczniowie klasy 404spxi w dniu 18 października 2018r. wybrali się do r. Teatru im. J. Osterwy, aby w skupieniu i uwadze obejrzeć spektakl „Czy umiesz gwizdać, Johanno?”.

Młodzi widzowie byli pod wrażaniem gry młodych aktorów biorących udział w przedstawieniu, ale, co najważniejsze, z dużą powagą i dostojnością przeżyli historię, jaka została im ukazana. Nie kryli wzruszenia, niektórym po policzkach spłynęła niejedna łza, kiedy w finale… Nie, nie będziemy zdradzać fabuły, tylko szczerze polecamy sztukę każdemu, komu zwykłe, ludzkie problemy są bliskie.
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA- KLASY 3 SP
Klasy trzecie SP brały udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który odbył się w naszej szkole 11 października. Była to okazja do powtórzenia i utrwalenia najtrudniejszych przykładów , w formie zabawy, a także sprawdzenia stopnia znajomości mnożenia.
Uczniowie pracowali w grupach pod kontrolą starszych koleżanek.
Tabliczkowe zmagania obejmowały:
- gry„ Milionerzy”, „Prymus” oraz „Mistrz Mnożenia”,
- zadania z wykorzystaniem Kart Grabowskiego,
- kolorowanki,

Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy znaczek- Ekspert Tabliczki Mnożenia. Niektórzy uczestnicy trochę się obawiali przygotowanych na ten dzień zadań, ale okazało się, że w zabawie wszystko jest łatwiejsze. Emocje były ogromne, a najważniejsze – to sprawdzenie swoich umiejętności z zakresu tabliczki mnożenia. Po zakończonej zabawie, uczniowie wymieniali się swoimi wrażeniami z koleżankami i kolegami z innych klas trzecich.

Mariola Nogły, Jolanta Pietraszewska
Z wizytą w teatrze
W pierwszym tygodniu października uczniowie klas piątych uczestniczyli we wspólnym wyjściu do gorzowskiego teatru. Obejrzeli teatralno-muzyczną adaptację książki Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Tytułowa bohaterka spektaklu, w którą wcieliła się Joanna Ginda, zauroczyła piątoklasistów niczym nieskrępowaną wyobraźnią, pomysłowością i pewnością siebie. Jej ponadprzeciętny dar do wpadania w różnego rodzaju tarapaty sprawił, że to co widzieli było bardzo realistyczne. Widzowie zapomnieli na jakiś czas o rzeczywistym świecie i przenieśli się w epokę, w której kobiety nosiły kapelusze i modne wówczas bufiaste rękawy. Spektakl był przeplatany wzruszającym, mądrym treściwo materiałem musicalowym. Wrażenie na widzach wywarła również choreografia.

Jeśli nawet postać głównej bohaterki znana jest Wam z książki, to wybierzcie się do teatru, a zobaczycie wzruszający i pełen optymizmu spektakl o ponadczasowych wartościach i spełniających się marzeniach. Kto z was nie zna jeszcze Ani Shirlej, będzie bardzo miło zaskoczony tą pełną temperamentu i niecodziennych pomysłów postacią.
Wyciekczka klas 301 i 302 Sp do Bogdańca
Dnia 5 października klasy 301 i 302 wybrały się na wycieczkę do Bogdańca. Czekał tam na nas piekarz, który pokazał w jaki sposób wypieka się różnego rodzaju pieczywo, a potem w piecu znalazły się nasze bochenki chleba na liściu kapusty. Następnie zwiedzaliśmy muzeum Techniki i Kultury Wiejskiej, z bardzo ciekawymi eksponatami. Dopisała piękna pogoda, więc wspaniale smakowały kiełbaski z ogniska. Był też czas na zabawy w gronie rówieśników. To był dobrze wykorzystany czas.

GALERIA


Mariola Nogły
Integrować. Integrować? Integrować!
Nowy etap edukacyjny, nowi koledzy i koleżanki, nowi nauczyciele, nowe przedmioty.. Wszystko nowe. Aby te wszystkie nowości nieco oswoić , uczniowie klas IV wybrali się 28 września 2018 r. nad jezioro Długie, do ośrodka Kadet OK. Celem zajęć była przede wszystkim integracja zespołów klasowy, ale również integracja międzyklasowa oparta o zdrową rywalizację. Każdy oddział został przypisany do konkretnej grupy, która miała do wykonania coraz to bardziej emocjonujące zadania. Uczniowie zmagali się z survivalem, co okazało się jednym z najbardziej ekscytujących zadań. Niezwykle ciekawa była nauka maskowania, budowy szałasów oraz strzelanie. Następnie niestraszne naszym dzieciom okazały się rowerki wodne, którymi to przemieszczano się po spokojnym jeziorze. Ostatnie turniejowe zadanie to gry i zabawy na plaży, przeszkody do pokonania oraz zumba. Po zakończonym pierwszym etapie do finału przystąpiły klas 403, 406 i 408 . Po ostatecznych zmaganiach zwycięzcami zostali uczniowie oddziału 408 . Gratulujemy wszystkim, gdyż tak naprawdę wygranymi są ci, którzy dobrze się bawili i miło spędzili czas. Sądząc po rozmowach i emocjach, wyjazd zaliczyć należy do udanych.
Do zobaczenia podczas kolejnych przygód ;)
Instrukcja uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego Librus


INSTRUKCJA UZYSKANIA DOSTĘPU DO DZIENNIKA
ELEKTRONICZNEGO LIBRUS
Konsultacje dla rodziców.

KONSULTACJE Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ:

16.10.2018r. w godzinach: 17.00 - 18.30 w wyznaczonych gabinetach i stołówce szkolnej.
ZAPRASZAMY !
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY KLASY VIII
28 września 2018 roku nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona Szkoły. Klasy ósme w tym dniu wybrały się do kina na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Jest to adaptacja słynnej powieści Arkadego Fiedlera. Ekranizacja ukazała heroiczną postawę polskich pilotów podczas II wojny światowej. Film opowiada o losach bohaterów służących w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii, czyli m.in. Janie Zumbachu (Maciej Zakościelny) czy Witoldzie Urbanowiczu (Piotr Adamczyk). Możemy obserwować ich walkę – zarówno z Niemcami w powietrzu, jak i z nieufnymi Brytyjczykami na ziemi. Niczego się nie boją. Śmierć na polu walki jest dla nich niewyobrażalna. Wszędzie są witani brawami i uśmiechem na ustach. Otrzymują gratulacje od samego Króla Wielkiej Brytanii. Są najlepszymi z najlepszych i tak są traktowani. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to pomnik polskich pilotów. Reżyser nie ukazuje ani odrobiny strachu w ich oczach. Bohaterowie ani razu nie wahają się przed wyruszeniem na misję. Odwaga i heroizm polskich lotników tak bardzo się podobał ósmoklasistom, że ekranizację nagrodzili brawami.
Po wyjściu z kina uczniowie udali się do Parku Górczyńskiego i tam uczestniczyli w biegu 100 km na 100 lecie odzyskania Niepodległości.
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
Tegoroczne Święto Patrona Szkoły odbyło się w dniu 29.09.2018 r.
Celem było przypomnienie wydarzeń 1 - 7 września 1939 r. oraz postaw uczestników obrony Westerplatte. Pokazanie ponadczasowych wartości - przyjaźni, współpracy, odwagi, które zawsze prowadzą do wyznaczonego celu. Przypomnienie uczniom, że wolność, niepodległość, dobrobyt nie są ludziom dane na zawsze i że każdy musi o nie walczyć.

Tego dnia uczniowie klas V i VI zastanawiali się i szukali odpowiedzi na pytanie „O co dziś może walczyć młody człowiek?, „ Co jest dziś Twoim Westerplatte?. Na podstawie obejrzanego filmu, prezentacji przygotowanej przez kolegów z klas gimnazjalnych oraz w oparciu
o słowa pp.J.P. II wypowiedziane do zgromadzonej na Westerplatte młodzieży 10 lipca 2010 r., szóstoklasiści przygotowali piękne plakaty oraz wykaz tych wartości, na których im dzisiaj zależy. Uczniowie klas V przygotowali ponadto bardzo ciekawe, nowe wzory pomnika bohaterów obrońców Westerplatte.
Jak co roku uczniowie swoją postawą i zaangażowaniem pokazali, że Patron SP 20 zajmuje bardzo ważne miejsce w naszej szkole.

Elektroniczny Dziennik
BIP
XXX-LECIE SZKOŁY
OBCHODY
MEDIA O NAS
FOTOGALERIA
Przyjaciele Szkoły


Projekty Unijne/Edukacyjne
ZOBACZ co robimy...

Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,258,279 Unikalnych wizyt