Sierpień 01 2015 13:45:36
Zespół Szkół nr 20
O szkole
Historia
Dyrekcja
Sekretariat
Bilbioteka
Świetlica
Stołówka
Pomoc medyczna
Pedagog
Nauczyciele
Pracownicy administracji
Klasy
Samorząd Szkolny
Sport
Historia Strony
Administratorzy
Dokumenty szkoły
Statut szkoły
WSO w ZS-20
Regulaminy
Program wychowawczy
Program profilaktyczny
Organizacja wycieczek
Kalendarz roku szkolnego 2014/2015
Dla uczniaPlan dzwonków
Podręczniki 2015/16
Zajęcia dodatkowe
Konkursy przedmiotowe
Prawo Szkolne
Telefon zaufania
Zdjęcia klas
Nabór SP-20
Zasady naboru do SP
Wniosek przyjęcia do SP
Formularz rekrutacji
Nabór do GIM 2016
Kurator Oświaty -zarządza
Kryteria rekrutacji
Wniosek rekrutacji-załącznik 1
Formularz rekrutacji-załącznik 2
Oświadczenie dot. religii
Oświadczenie dot. zajęć artystycznych

Dla uczniów klas III gim

E-nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Adresy szkół i placówek ponadgimnazjalnych
Wyszukiwarka szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego
Rodzice
Dokumenty szkoły
Przydział gabinetów
Rada Rodziców
Wpłaty na Radę Rodziców
Warunki ubezpieczenia
Licznik
--->>> <<<---
Powitanie

Witamy na stronie
Zespołu Szkół numer 20
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Szarych Szeregów 7
tel/fax: (095) 722-94-55
e-mail: zs20@edu.gorzow.pl


Wystawa prac Julity Dąbrowskiej
Dnia 18 czerwca 2015r w holu głównym szkoły odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych uczennicy kl. III gimnazjum Julity Dąbrowskiej.
Prezentowane na wystawie prace są wynikiem rocznej edukacji artystycznej w Młodzieżowym Domu Kultury a opiekunem artystycznym jest p. Roman Łubiński.
Dla Julity rysunek jest podstawową metodą doskonalenia swojego warsztatu. Prace wykonuje ołówkiem, węglem, kredkami, pastelami.

Gratulujemy Julicie i życzymy jej dalszych sukcesów.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Wyniki konkursu Teologiczno-Biblijnego dla klas IV-VI SP

Dnia 22.06.2015r. odbył się konkurs Teologiczno-Biblijny dla klas IV-VI. Wyniki:

W Klubie Młodego Wynalazcy
W dn.16.06. 2015 uczniowie klasy 505 wyjechali do Centrum Badawczo-Wdrożeniowego „Eko – Innowacje” w Stanowicach. Wzięli tam udział w praktycznych zajęciach laboratoryjnych, by lepiej zrozumieć przyswajaną w szkole wiedzę o zjawiskach chemicznych i fizycznych. Samodzielnie
i pod okiem młodych naukowców przeprowadzali doświadczenia: w pracowni chemicznej i fizycznej m.in. wykrywali skrobię w materiale roślinnym, tworzyli pole elektromagnetyczne i obserwowali przebieg reakcji egzotermicznej. Doświadczenia wzbudziły w nich wiele emocji i wrażeń. Zajęcia praktyczne przeplatane były przerwami ze smacznymi posiłkami (śniadaniem i obiadem). Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzanie terenu pałacowo- parkowego, podczas którego świetnie bawili się wszyscy. Spotkanie naszych uczniów z nauką w praktyce w Ośrodku Badawczym w Stanowicach pomogło im lepiej zrozumieć zawiłe definicje i polubić niektóre zagadnienia nauk przyrodniczych. Z pewnością w Klubie Młodego Wynalazcy zawitają w przyszłym roku.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

/E.Gałat/
Koncert Letni
Kiedy mówię KOCHAM
23 czerwca 2015r. godz. 17.00
hala sportowa ZS NR 20


Wystąpią:

zespół wokalny Nachwilę
rodzice uczniów
uczniowie
nauczyciele
gość specjalny

ZAPRASZAMY !

W krainie origami
Z okazji Dnia Dziecka 01.06.2015r zostały zorganizowane w naszej szkole ,,warsztaty origami” dla klas IV-VI szkoły podstawowej.
Prowadzili je uczniowie:
Mateusz Fraszczyk z klasy 405 szkoła podstawowa
oraz Miłosz Karpowicz z klasy 102 Gimnazjum
pod kierunkiem nauczycielki plastyki B. Peszko.


Przygodę ze składaniem papieru rozpoczęliśmy od wykonania prostych form przechodząc na odrobinę trudniejsze. Zabawy było co nie miara, bo proste zagięcia wcale nie okazały się proste w wykonaniu, ale z pomocą prowadzących każdy z uczestników doszedł do szczęśliwego końca w składaniu.
W naszej szkolnej galerii zaprezentowali swoje prace:
Mateusz Fraszczyk kl.405, Miłosz Karpowicz kl.102 gimn.
Weronika Gackowska kl.602 i Hubert Terka kl.603.


Zapraszamy do oglądania prac
w galerii zdjęć.
Potrawy świata
03.06.2015 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum zabrali koleżanki i kolegów ZS nr 20 w kulinarną podróż międzykontynentalną. W tym celu przygotowali potrawy pochodzące z różnych stron świata.
Klasa 101 przybliżyła uczniom potrawy kuchni europejskiej. Uczniowie mogli spróbować tarty w cieście francuskim, tradycyjnego polskiego jabłecznika a oraz sałatki greckiej z oliwkami i serem feta. Klasa 102 zabrała uczniów do Afryki , klasa 104 zachęcała amerykańskimi specjałami. Można było spróbować krakersów z białym serem i szczypiorkiem, amerykańskich borówek, które zniknęły w okamgnieniu i typowych amerykańskich naleśników, zwanych pod nazwą pancakes. Kuchnią azjatycką kusiła klasa 105, która zapraszała na degustację potraw z ryżem, makaron z krewetkami i zieloną herbatkę. Ostatnim przystankiem w kulinarnej podróży była Australia. Na stole klasy 103 górowała sałatka owocowa, ciasto z kokosem oraz małe placuszki z porzeczkowymi powidłami. Należy zaznaczyć, że wszystkie klasy wywiązały się z przydzielonych zadań. Różnorodność smaków była zaskakująca. Uczniowie chętnie próbowali potraw .
"Filmowa Gra Miejska"
01.06.2015 roku przedstawiciele naszego gimnazjum: Natasza Dawicka, Patrycja Bogucka, Nikola Naus oraz Kacper Nowaczyk wzięli udział w I Filmowej Grze Miejskiej. W zabawie uczestniczyło 12 zespołów ze szkół ponadpodstawowych. Miejscem spotkania była Pracownia Filmoteki Szkolnej ZS nr 3. Celem gry było upowszechnienie wiedzy o filmie wśród młodzieży.
Gra rozpoczęła się około 9.15 od przybycia tajemniczego reżysera, który poinformował zebranych gości ,że osiem wyjątkowych miejsc w Gorzowie na ten jeden dzień zamieniło się w plany filmowe, stanowiska castingów i punkty wykazania się wiedzą z wybranych filmów. Następnie każda grupa otrzymała mapkę Gorzowa, na której zaznaczone zostały stacje. Idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara, należało dotrzeć do ośmiu punktów, wykonać zadanie i cieszyć się zdobytą złotą gwiazdką. Grupa, która uzbierała wszystkie gwiazdki, kończyła grę i mogła udać się do stacji docelowej na słodki poczęstunek.
Około 9.30 gra ruszyła. Pierwszym punktem na naszej mapce była Filharmonia Gorzowska. Wzięliśmy udział w castingu do filmu ,,Rocky” J. Avidsena. Należało wczuć się w role sportowców i odbyć trening na ringu. Naładowani pozytywną energią ruszyliśmy dalej. Po chwili dotarliśmy do Dominanty. Tam w podziemiach zaroiło się od zombie z filmu ,,Noc żywych trupów”T. Saviniego. Zostaliśmy poinformowani o zadaniu. W ciagu dwóch minut należało przebrać się w przygotowane ,,łachmany” i wymyślić układ taneczny do muzyki z horroru.
Dzień Otwarty - relacja
30 maja po raz kolejny odbył się w Naszej szkole Dzień Otwarty dla Dzieci i Rodziców, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Dzieci mogły obejrzeć szkołę, zaprezentowano dla nich szereg ciekawych występów, wystaw, gier i zabaw.

W hali sportowej odbyło się spotkanie z Wicedyrektorem Szkoły p. Dorotą Lisowską oraz przyszłymi wychowawcami. Podczas spotkania zaprezentowana została szkoła oraz liczne sukcesy uczniów. Rodzice poinformowani zostali o obowiązujących podręcznikach oraz niezbędnym wyposażeniu ucznia klasy I.
Spotkanie zakończone zostało losowaniem przez dzieci z poszczególnych klas nazwiska wychowawcy, które ukryte było w baloniku. Dzieci wybierając i przekuwając balonik dokonały losowego wyboru wychowawców.


Oto oni:
KLASA 101- p. MAŁGORZATA KRAFT
KLASA 102 - p. GRAŻYNA KRUPKO
KLASA 103 – p. ANETA ĆWIERTNIAK
KLASA 104- p. JUSTYNA JAKÓBCZYK
KLASA 105 – p. ELŻBIETA KISIEL
KLASA 106 – p. MAŁGORZATA PROTOKLITOW
KLASA 107 – p. KATARZYNA PAWŁOWICZ BIELSKA
KLASA 108 – p. ANNA KOZŁOWSKA
KLASA 109 – p. BEATA JANKOWSKA
KLASA 110 – p. KATARZYNA NIEDZIELAN
KLASA 111 – p. JOLANTA JANIEC

Comenius "Adventure School / Przygoda w szkole"
W dniach 26 - 29 maja 2015 w naszej szkole odbywała się Wizyta Robocza naszego Wielostronnego Projektu Comenius "Adventure School / Przygoda w szkole".Było to spotkanie nauczycieli z Danii, Niemiec, Polski i Turcji - spotkanie "ku podsumowaniu", stąd jego przewodnia myśl “Czas podsumować przeszłość – zaplanować przyszłość czas". Podczas kilku wspólnych dni realizowaliśmy intensywny program, tak by pokazać naszym zagranicznym partnerom jak najwięcej siebie - naszej szkoły, miasta i atrakcji regionu. Wizytę świetnie rozpoczęli uczniowie gimnazjum, którzy zaprezentowali szkołę, Gorzów i Polskę na slajdach prezentacji. W pozostałych punktach programu mogliśmy pokazać prezentowane miejsca i ludzi w rzeczywistości - była zatem wizyta w Muzeum w Bogdańcu z pachnącym chlebem pokazem tradycyjnego wypieku chleba właśnie, była wizyta w bunkrach MRU oraz odrobina tej dalszej historii w prywatnych zbiorach archeologa-amatora, Pana Józefa z Krzeszyc. Naszych gości podjęła także Pani wiceprezydent Gorzowa, Agnieszka Stanisławska. Przede wszystkim jednak wizyta służyła podsumowaniom i refleksjom, bo niestety nasz wspólny czas w tym konkretnym projekcie Comenius dobiega końca. Niespodzianką dla naszych gości był więc wyjątkowy album ze zdjęciami z naszych wszystkich projektowych lat. Nie zabrakło przemówień, podziękowań i wzruszeń, a nawet łez.
Ta Wizyta Robocza kończy naszą dwuletnią współpracę w tym projekcie, co nie oznacza bynajmniej końca współpracy naszych szkół. Jeszcze w tym roku szkolnym odbędą się dwa dodatkowe mini-campy: aktualnie trwa jeden w Niemczech, gdzie Niemcy podejmują Duńczyków, a drugi mini-camp będzie w Polsce właśnie - w ostatnim tygodniu roku szkolnego przyjeżdża do nas grupa uczniów i nauczycieli z Węgier.

Projekt realizowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu
„Uczenie się przez całe życie” – Comenius Partnerskie Projekty Szkół.
Szkolny Koordynator Projektu - Krzysztof Nowicki
"Zaplątani w dźwięki"
„Zaplątani w dźwięki” - tak zatytułowany był projekt edukacyjno-artystyczny organizowany przez Filharmonię Gorzowską.
Główną ideą było przygotowanie koncertu i wykonanie go na żywo przez muzyków orkiestry oraz młodzież wyłonioną podczas castingów. Do wąskiego grona gimnazjalistów zakwalifikował się uczeń naszego gimnazjum Marcel Köhler z klasy 101g.

Integralną częścią zadania były dwutygodniowe warsztaty poprowadzone przez kompozytora, aranżera i inżyniera dźwięku Pawła Przezwańskiego oraz warsztaty artystyczne (tworzenie instrumentów), które poprowadziła m.in. Agnieszka Doberschuetz. W samo południe, 17 maja w Filharmonii Gorzowskiej odbył się koncert familijny, który był jednocześnie finałem projektu.

IV finał informatyczno-teleinformatycznego konkursu ICT MASTER.
18 maja 2015 r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbył się IV finał informatyczno-teleinformatycznego konkursu ICT MASTER. Udział w nim wzięli najlepsi uczniowie z lubuskich gimnazjów. Zagadnienia konkursu obejmowały wiedzę z szeroko pojętego zakresu informatyki oraz teleinformatyki.

Uczestnicy konkursu zmagali się z testem, który składał się z 50 pytań sprawdzających znajomość zagadnień z informatyki i teleinformatyki. Po rozwiązaniu zadań gimnazjaliści mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat teleinformatyki, który poprowadził Pan Tadeusz Kubiak.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął uczeń Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Skwierzynie Bartłomiej Szymkowiak, drugie uczeń Gimnazjum w Witnicy Bartłomiej Orszewski, a trzecie uczeń Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wielkopolskim Erwin Piciński.

Naszą szkołę reprezentowali:
Arkadiusz Koźlik, Mateusz Sawala, Nikodem Jaworski, Patryk Kraczkowski, otrzymując wyróżnienie
Zwycięzcy konkursu oraz uczestnicy wyróżnieni otrzymali nagrody oraz dyplomy.


Jodko Patryk
Elektroniczny Dziennik
BIP
Projekty Unijne/Edukacyjne
ZOBACZ co robimy...

Certyfikaty


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.10 626,162 Unikalnych wizyt